Reklama

Nowy samochód z rabatem – przegląd

Wyprzedaże samochodów to doskonały moment nabycia nowego auta w bardzo atrakcyjnej cenie. Okazuje się jednak, że na okazje nie zawsze trzeba czekać do końca roku.

Pierwsze sześć miesięcy bieżącego roku można uznać za bardzo udane dla branży motoryzacyjnej. Sprzedaż samochodów osobowych w tym okresie sięgnęła 210 tys. sztuk, a Związek Przemysłu Motoryzacyjnego przewiduje, że do końca roku liczba ta wyniesie ponad 400 tys. Warto dodać, że około 70 proc. wszystkich sprzedanych w tym roku samochodów zostało zarejestrowanych przez firmy.
– Od kilku lat obserwujemy stały wzrost udziału w sprzedaży klientów instytucjonalnych. Ten rok nie różni się od pozostałych. Od początku roku firmy kupiły i zarejestrowały niemal 23 proc. więcej aut w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Koniec roku to oferta wyprzedażowa i kolejna okazja do zwiększonych zakupów, które już wkrótce znajdą odzwierciedlenie w podsumowaniu wyników rocznych. Okres od października do grudnia, podobnie jak w latach poprzednich, ma więc ponownie szansę stać się najlepszym kwartałem roku – wyjaśnia Wojciech Drzewiecki, IBRM Samar.

Zmienia się również podejście do kwestii zakupu samochodu firmowego. Jeszcze kilkanaście lat temu o wyborze danego modelu decydowała głównie cena. Dzisiaj decyzja podejmowana jest na podstawie wielu czynników, które wpływają na wartość rezydualną samochodu. Klienci flotowi oczekują więc, że samochód będzie odpowiednio wyposażony. Na liście oczekiwanych udogodnień znajdują się nie tylko dodatkowe systemy bezpieczeństwa, ale również klimatyzacja i nawigacja.
– W ostatnim kwartale każdego roku odnotowujemy zwiększoną ilość zapytań płynących od firm. Z jednej strony dzieje się tak, ponieważ przedsiębiorstwa zaczynają planować przyszłoroczny budżet, z drugiej menadżerowie flot mają jeszcze wolne środki, które chcą zainwestować – wyjaśnia Grzegorz Wasilewski, Fleet Sales Manager w Toyota Żerań. – Warto dodać, że o ile w przypadku dużych firm, które decydują się na wymianę swojej floty, negocjacje przebiegają indywidualnie, o tyle małe i średnie przedsiębiorstwa bardzo często decydują się na zakup samochodu dzięki dobrze przygotowanej dla nich ofercie, która pojawia się na rynku w okresie wyprzedażowym.

Sprawdzamy ofertę na rynku dużych kombi, które są najczęściej wybierane przez klientów flotowych.

Toyota Avensis
Polski importer przygotował dla właścicieli firm i wykonujących wolne zawody program wspierania przedsiębiorczości „5000+”. Dzięki niemu można nabyć nową Toyotą Avensis w wersji Business z lepszym wyposażeniem i dodatkowym rabatem.
Odmiana Gold tego modelu wyposażona w silnik benzynowy 1.8 o mocy 147 KM ma cenę katalogową na poziomie 112 tys. zł, ale dzięki programowi „5000+” samochód ten można nabyć do końca października za cenę 103 900 zł. Rabat wynosi więc 8,5 tys. zł.
Co otrzymujemy w tej cenie? Przede wszystkim pakiet systemów poprawiających bezpieczeństwo Toyota Safety Sense, który składa się z układu wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia z funkcją hamowania awaryjnego, układu o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, świateł drogowych zmieniających się automatycznie na światła mijania oraz systemu rozpoznawania znaków drogowych.
Dodatkowo auto zostało wyposażone w światła LED, dwustrefową klimatyzację, system multimedialny Toyota Touch 2 z nawigacją, ośmiocalowym dotykowym ekranem i technologią Bluetooth.
Na liście standardowego wyposażenia znalazł się również elektroniczny system zabezpieczenia antykradzieżowego komputera i złącza diagnostycznego, który w katalogu jest wyceniany na 990 zł oraz czujniki parkowania wraz z kamerą cofania.
Ceny wyższego pakietu Platinium zaczynają się standardowo od 120 tys. zł. Program wspierania przedsiębiorczości umożliwia natomiast zakup tej wersji wyposażeniowej za kwotę rzędu 109 tys. zł. Oprócz rabatu japońskie kombi otrzymuje dodatkowo podgrzewane fotele, skórzaną tapicerkę i system bezkluczykowy.

Volkswagen Passat
Niemiecka marka również przygotowała dla swoich klientów ofertę promocyjną. Różnica polega na tym, że oferowany rabat na poziomie 5 tys. zł należy wykorzystać, wybierając z listy wyposażenie dodatkowe. Importer założył, że kwota 1690 zł jest od samego początku przeznaczona na przedłużenie ochrony samochodu o dwa lata, tak więc realnie pozostaje do rozdysponowania 3310 zł.
Dla przykładu dopłaty wymagają dodatkowe systemy bezpieczeństwa. Za pakiet Business składający się z systemu nawigacji, rozpoznawania znaków drogowych, świateł LED i automatycznych świateł drogowych trzeba zapłacić 3390 zł. Do wyboru przygotowano również pakiet składający się z systemu bezkluczykowego oraz bezdotykowego otwierania bagażnika – cena 3590 zł.
Najtańsza odmiana Passata w wersji kombi z porównywalnym do Toyoty Avensis silnikiem kosztuje 123 tys. zł, a pod maską znajduje się silnik benzynowy 1.4 o mocy 150 KM.

Hyundai i40 Wagon
Upust na poziomie 8 tys. zł oznacza, że konkurencyjnego dla powyższych modeli Hyundaia i40 wyceniono na 107 600 zł. Samochód wyposażony jest w benzynową jednostkę o pojemności dwóch litrów i mocy 165 KM.
Na pokładzie znalazł się system utrzymujący samochód w pasie ruchu, natomiast za nawigację z siedmiocalowym wyświetlaczem trzeba zapłacić 5,5 tys. zł. Dopłaty wymaga również kamera cofania – cena to 376 zł.
Lista wyposażenia obejmuje ponadto system ostrzegania o awaryjnym hamowaniu, system wykrywania ograniczeń prędkości na drodze oraz system utrzymywania pasa ruchu i przednie światła przeciwmgielne LED oraz automatycznie włączające i wyłączające się światła drogowe.

Ford Mondeo
Ceny niemieckiego kombi w wersji wyposażeniowej obejmującej akcesoria dostępne u wyżej wymienionych konkurentów zaczynają się od 132 tys. zł. Wśród elementów dodatkowych znalazł się system nawigacji satelitarnej z ośmiocalowym ekranem dotykowym i technologią Bluetooth oraz podgrzewane siedzenia, a także czujniki parkowania.
Samochód napędzany jest silnikiem benzynowym o mocy 150 KM generowanej z pojemności dwóch litrów. Na liście standardowego wyposażania można znaleźć między innymi tylne światła LED i reflektory halogenowe.

Peugeot 508 SW
Samochód wyposażony w silnik o pojemności dwóch litrów i mocy na poziomie 150 KM został wyceniony przez francuskiego producenta na 127 300 zł.
Na liście wyposażenia standardowego można znaleźć między innymi reflektory przeciwmgłowe oraz system bezkluczykowy, a także komputer pokładowy z monochromatycznym wyświetlaczem graficznym na tablicy zegarów.
Dopłaty natomiast wymaga pakiet skórzany – 5,5 tys. zł oraz kamera cofania, która została wyceniona na 1000 zł.

Krótka informacja o artykule
Nowy samochód z rabatem – przegląd
Artykuł
Nowy samochód z rabatem – przegląd
Opis
Wyprzedaże samochodów to doskonały moment nabycia nowego auta w bardzo atrakcyjnej cenie. Okazuje się jednak, że na okazje nie zawsze trzeba czekać do końca roku
Autor
Wydawca
i-dotacje
Logo

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password