Kompetencje Twarde – Pełna Lista Umiejętności Twardych

Czym są umiejętności twarde?

Kompetencje twarde to nabyte zdolności, które są rozwijane poprzez edukację, praktykę i powtarzanie. Twarde umiejętności są kluczowe, ponieważ zwiększają wydajność i produktywność personelu, co z kolei zwiększa zadowolenie pracowników.

Twoje CV powinno podkreślać twoje twarde umiejętności, ponieważ pracodawcy ocenią Twoją aplikację na ich podstawie. Pracownicy muszą również korzystać z innych umiejętności, takich jak umiejętności miękkie, które zwiększają przyjemność w komunikacji w pracy, ponieważ same umiejętności twarde nie zawsze przekładają się na sukces ekonomiczny w rozwoju kariery.

Główne punkty

 • Twarde umiejętności są nabywane poprzez formalną edukację, praktykę i powtarzanie.
 • Twarde umiejętności można zdefiniować jako kompetencje w każdym trudnym przedsięwzięciu.
 • W przeciwieństwie do umiejętności twardych, umiejętności miękkie są behawioralne, związane z osobowością i trudne do nauczenia.
 • Umiejętności twarde, w przeciwieństwie do umiejętności miękkich, można wykazać certyfikatem, stopniem, praktyką zawodową lub historią zatrudnienia.
 • Umiejętności twarde mogą być wymienione w zawodowym CV.

Znajomość umiejętności twardych

Twarde umiejętności w biznesie najczęściej odnoszą się do podstaw rachunkowości i modelowania finansowego. Twarde umiejętności mogą ogólnie odnosić się do opanowania każdego wymagającego przedsięwzięcia. Biegłość w drugim języku, biegłość w programie PowerPoint lub Photoshop lub znajomość stolarstwa to przykłady twardych umiejętności, które można zdobyć i wzmocnić praktyką.

Najczęściej te kompetencje twarde są tym, czego rekruterzy i pracodawcy szukają w życiorysach zawodowych. Każda wymieniona umiejętnoś powinnna być idealnie poparta dyplomem, stopniem lub innym poświadczeniem, które wykazuje poziom biegłości. Doświadczenie w tej dziedzinie jest również uważane za certyfikat, który potwierdza mistrzostwo w twardych umiejętnościach, takich jak lata pracy z Photoshop.

See also  Jak wybrać ścieżkę kariery i dlaczego jest ona ważna

Dlaczego tak ważne jest, aby zdobywać wymagające umiejętności?

Kompetencje twarde są kluczowe, ponieważ służą jako podstawa dla wszelkich usług lub towarów produkowanych przez Twoją firmę. Nie zatrudniłbyś projektanta mostów z doświadczeniem w handlu detalicznym lub kardiochirurga bez niezbędnych twardych umiejętności do wykonania operacji serca. Szkolenie w zakresie umiejętności twardych zapewnia, że członkowie personelu są przygotowani do dobrych wyników w swojej pracy.

Jaka metoda nauczania jest najbardziej skuteczna? Odpowiedź na to zależy od personelu i kwalifikacji, których wymagają. Rozpoczęcie od analizy wymagań szkoleniowych może pomóc Ci skupić się na konkretnych wymagających umiejętnościach, które mogą następnie pomóc w wyborze optymalnej strategii.

W szczególności, mobilne zasoby mikrouczące, do których łatwo się odnieść, możesz pomyśleć o wykorzystaniu eLearning do szkolenia niektórych z tych umiejętności. Nauka AR / VR odniosła również duży sukces w niektórych obszarach, podczas gdy inne wolą oferować nauczanie mieszane, które łączy moduły prowadzone przez instruktora i cyfrowe.

Celem jest zapewnienie szkolenia w zakresie umiejętności twardych, które są istotne, interesujące i wspierają kategorie umiejętności twardych, których twoi pracownicy potrzebują do wykonywania swojej pracy.

Jak rozwijać umiejętności twarde?

Umiejętności twardych można się nauczyć, zapisując się na kursy online lub stacjonarne na uniwersytecie lub w innym programie szkoleniowym, wykorzystując je w pracy przed ich zastosowaniem i zdobywając w ten sposób doświadczenie.

Umiejętności w miejscu pracy i ich znaczenie

W miejscu pracy zarówno umiejętności twarde, jak i miękkie są kluczowe, a najlepsze umiejętności, których poszukują firmy, będą się różnić w zależności od roli, na którą zatrudniają.

Umiejętności twarde mogą być często nauczane w serii prostych kroków, co jest główną różnicą między umiejętnościami twardymi a umiejętnościami miękkimi. Z punktu widzenia instruktora lub kierownictwa szkolenie kogoś w zakresie kodowania jest prostszym zdefiniowanym procesem niż edukowanie go, aby skutecznie słuchał i komunikował się z klientem.

Umiejętności miękkie wiążą się z inteligencją emocjonalną i empatią, co utrudnia ich nauczenie ucznia, ponieważ nie można ich nabyć na pamięć.

Podstawową prawdą jest to, że przygotowanie do kariery wymaga zarówno twardych, jak i miękkich umiejętności. Kiedy masz jedno i drugie, będziesz w stanie skutecznie wykonywać swoje obowiązki w prawdziwym świecie, gdzie ważne jest, aby zrozumieć, o czym mówisz i być w stanie przekazać to innym.

Umieszczanie twardych umiejętności w CV: jak to zrobić

Teraz, gdy jesteś świadomy kompetencji twardych, które należy podkreślić w swoim CV, ważne jest, aby zrozumieć, jak przekonać pracodawców, że jesteś idealnym kandydatem na to stanowisko.

See also  Motywowanie Pozafinansowe - rozpal pasję i pęd do sukcesu

Aby prawidłowo podkreślić twarde umiejętności w swoim CV, wykonaj następujące trzy kroki:

1. Ustal kwalifikacje, których poszukują pracodawcy w Twojej branży.

Twarde umiejętności, które firmy są najbardziej zainteresowane zobaczeniem w CV, to te.

Jak więc możesz dowiedzieć się, co ludzie chcą zobaczyć? Przeczytaj opis stanowiska i najpierw przeprowadź badania na temat roli. Ponieważ większość zawodów wymaga twardych umiejętności, menedżerowie zatrudniający prawie zawsze wymieniają je w części “Wymagania” ogłoszenia.

2. Umieść część umiejętności swojego CV na górze.

Umieść sekcję komptetencji w swoim CV przed doświadczeniem zawodowym, jeśli wybierasz się do pracy, w której specjalistyczne twarde umiejętności techniczne są ważniejsze niż cokolwiek innego, na przykład stanowisko w inżynierii oprogramowania.

Twarde umiejętności są idealne do wyświetlania poziomów umiejętności w CV za pomocą paska umiejętności lub innego porównywalnego elementu.

W ten sposób upewniasz się, że menedżerowie zatrudniający mogą szybko i prosto uzyskać dostęp do najważniejszych informacji, których potrzebują – Twoich umiejętności technicznych. Ta prosta poprawka może oznaczać różnicę między uzyskaniem rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko, w którym posiadanie pewnego twardego talentu lub nie może zrobić różnicy.

3. Podkreśl kompetencje twarde w sekcji doświadczenia.

Podczas gdy wielu pracodawców zaakceptowałoby CV, które po prostu wymienia twoje twarde talenty, nie jest to jedyny sposób na podkreślenie twoich mocnych stron. Najlepszym sposobem na wykazanie się wiedzą w określonej dziedzinie jest podanie konkretnych przykładów tego, w jaki sposób twoje twarde umiejętności pomogły ci osiągnąć określone cele.

Aby to zrobić, dołącz punkty w części CV poświęconej doświadczeniu zawodowemu, które pokazują, w jaki sposób wykorzystałeś swoje twarde talenty, aby pomóc poprzedniemu pracodawcy osiągnąć ważne cele.

24 wymagające umiejętności do wymienienia w CV

 • Copywriting
 • Programowanie
 • Analiza
 • Montaż wideo
 • Rozwój inteligentnych kontraktów
 • Analiza statystyk i danych
 • Edycja wideo za pomocą HTML, CSS i Javascript
 • Projektowanie interfejsów użytkownika
 • Praca w mediach społecznościowych
 • Projektowanie
 • Rozwiązywanie problemów z komputerem
 • Finanse i rachunkowość
 • Analiza biznesu i danych
 • Zarządzanie w systemach IT
 • Mikro- i makroekonomia
 • Utrzymanie serwerów
 • Projektowanie, usługi marketing (SEO/SEM)
 • Przetwarzanie danych w chmurze
 • Zarządzanie bazami danych i oprogramowaniem
 • Inżynieria w elektronice i elektryce
 • Inżynieria, Budownictwo
 • Edycja obrazu
See also  Zadaniowy czas pracy

Umiejętności miękkie kontra umiejętności twarde

Wbrew powszechnej opinii, posiadanie tylko kompetencji twardych nie pomoże ci znaleźć pracy.

Chociaż są one fantastycznym podejściem do demonstrowania swojej wiedzy technicznej rekruterom, istnieje wiele innych cech, które osoba poszukująca pracy musi posiadać, aby należeć do organizacji.

Prawda jest taka, że jeśli chcesz, aby Twoje CV było skuteczne, musisz wykazać się silną mieszanką twardych talentów i umiejętności miękkich. Pracodawcy będą wtedy świadomi, że nie tylko masz praktyczne kwalifikacje do danej roli, ale także, że będziesz w stanie dobrze dopasować się do ich zespołu i poradzić sobie z innymi kluczowymi aspektami pracy.

Pamiętaj, że możesz posiadać najlepsze dostępne poświadczenia techniczne. Możesz jednak nie być idealnym kandydatem na rekrutera, jeśli nie masz właściwego nastawienia.

Łączenie umiejętności twardych z umiejętnościami miękkimi

W rzeczywistości jednoczesne rozwijanie zarówno twardych, jak i miękkich umiejętności jest idealną strategią szkolenia personelu. Dobrą wiadomością jest to, że wiele z tych samych metod szkolenia umiejętności twardych można po prostu zmienić, aby skupić się na rozwijaniu umiejętności miękkich.

Może to być tak proste, jak zmiana modułów szkoleniowych, aby podkreślić pracę zespołową i współpracę, podczas gdy uczestnicy pracują w grupach. Każda sesja treningowa może również obejmować czas na introspekcję i poprawę. Pracownicy zdobywają doświadczenie w tym zakresie, a także w analizowaniu swoich mocnych i słabych stron.

Częste pytania umiejętności twarde

Co odróżnia kompetencje twarde od umiejętności miękkich?

Sposób, w jaki są nabywane, jest podstawową różnicą między twardymi umiejętnościami a miękkimi talentami. Twardych talentów uczy się zazwyczaj poprzez edukację lub szkolenie. Czasami mogą one obejmować certyfikaty. Jednak miękkie talenty są wyuczonymi umiejętnościami. Chociaż można je trenować, trening zwykle koncentruje się na osobowości.

Czy umiejętności interpersonalne przebijają umiejętności miękkie w znaczeniu?

Nie! Każda praca wymaga połączenia twardych zdolności i umiejętności miękkich. Inżynier, który ma doskonałe umiejętności techniczne i solidne podstawy edukacyjne, ale nie jest w stanie skutecznie komunikować się lub działać w zespole, nie nadaje się do zatrudnienia.

Jak mierzy się umiejętności twarde i miękkie?

Ponieważ często mają poświadczenia, stopnie naukowe lub certyfikaty, twarde talenty są łatwiejsze do zmierzenia. Poprzez statystyki z miejsca pracy możesz ocenić twarde umiejętności. Ale możliwe jest tylko jakościowe ilościowe określenie umiejętności miękkich. Możesz ocenić umiejętności miękkie, zwracając uwagę na informacje od innych pracowników lub klientów.

[Ocen: 1 Ilość Ocen: 5]