Startup – co to jest? Przykłady startupów

Startup odnosi się do firmy, która dopiero się zaczyna. Startupy są tworzone przez jednego lub więcej właścicieli firm, którzy chcą zapewnić dobro lub usługę, na którą czują, że istnieje rynek. Firmy te zazwyczaj mają duże wydatki początkowe i niewielkie dochody, dlatego szukają finansowania z wielu źródeł, w tym inwestorów venture capital.

Główne punkty

  • Startup to biznes, który dopiero się zaczyna.
  • Startupy są często finansowane przez założycieli, którzy mogą również podejmować próby zabezpieczenia finansowania zewnętrznego przed startem.
  • Rodzina i przyjaciele, inwestorzy venture capital, crowdfunding i pożyczki to kilka przykładów źródeł finansowania.
  • Startupy muszą również zastanowić się nad swoją strukturą prawną i lokalizacją swojej działalności.
  • Startupy mają znaczne ryzyko, ponieważ niepowodzenie jest wysoce prawdopodobne, ale mogą być również bardzo wyjątkowymi miejscami pracy z fantastycznymi korzyściami, naciskiem na innowacje i doskonałymi możliwościami uczenia się.

Rozpoznawanie startupów

Startupy to firmy lub przedsięwzięcia, które koncentrują się na określonym dobru lub usłudze, którą założyciele starają się wprowadzić na rynek. Przedsiębiorstwom tym często brakuje w pełni ukształtowanego biznesplanu i, co ważniejsze, wystarczających środków finansowych, aby przejść do następnego etapu rozwoju. Założyciele większości tych firm zapewniają początkowe finansowanie.

Aby uzyskać dodatkowe inwestycje, wiele startupów ucieka się do przyjaciół, rodziny i inwestorów venture capital. Dolina Krzemowa słynie z kwitnącej społeczności venture capital i jest lubianą lokalizacją dla startupów, ale jest również uważana za branżę o najwyższych wymaganiach.

Startupy mogą wykorzystywać pieniądze zalążkowe do finansowania planowania biznesowego i wydatków na badania. Podczas gdy dokładny biznesplan szczegółowo opisuje misję, wizję i cele firmy, a także strategie zarządzania i marketingu, badania rynku pomagają w określeniu popytu na towar lub usługę.

Dla startupów kluczowe jest kilka pierwszych lat. Przedsiębiorcy powinni skupić się na pozyskiwaniu funduszy i tworzeniu koncepcji biznesowej w tym okresie.

 Przykłady startupów

Prawdopodobnie korzystasz z jednych z najnowocześniejszych towarów i usług, które pochodzą od startupu, który odniósł sukces i rozprzestrzenił się na większy rynek. Omówimy kilka przypadków kreatywnych startupów, które były w stanie przyciągnąć miliony klientów i mieć korzystny wpływ na społeczeństwo.

Apple

Większość ludzi na świecie słyszała lub bezpośrednio korzystała z urządzenia Apple. Niezależnie od tego, czy był to iPhone, iPad, MacBook czy Apple Watch, to, co zaczęło się jako mały pomysł, ostatecznie przekształciło się w międzynarodową firmę, która sprzedaje wysokiej jakości towary klientom na całym świecie.

Amazon

Chociaż Amazon dominuje obecnie w zakupach internetowych, nie zawsze tak było. Jeff Bezos podjął decyzję o założeniu sklepu internetowego, w którym klienci mogli łatwo kupować i sprzedawać książki we wczesnych dniach Amazon. Z biegiem lat, wraz z ich rozwojem, wybór produktów Amazon rozrósł się do prawie wszystkiego.

Facebook

Facebook został założony jako skromny startup w celu stworzenia sieci społecznościowej dla studentów. Przez cały czas rozbudowywali i udoskonalali swoją platformę, a dziś miliony ludzi na całym świecie używają ich, aby pozostać w kontakcie z przyjaciółmi i rodziną.

See also  Joint Venture- Wspólne przedsięwzięcie: zasady i działanie

Blue Apron

Startup o nazwie Blue Apron był w stanie zrewolucjonizować sektor spożywczy dzięki pakietom posiłków ze składnikami i recepturami. Rodziny lub osoby pracujące, które są zbyt zajęte, aby iść na zakupy po nietypowe produkty spożywcze, mogą skorzystać z usług Blue Apron. Aby przygotować pyszny posiłek, wszystko, co muszą zrobić, to przestrzegać wskazówek i używać składników, które zostały im wysłane.

Mailchimp

Początkowo skromny startup, Mailchimp stał się jednym z największych dostawców usług e-mail na świecie. Firmy na całym świecie potrzebują niezawodnych dostawców usług e-mail, którzy mogą zagwarantować, że ich wiadomości dotrą do potencjalnych klientów lub klientów bez zagubienia się w poczcie lub trafienia w spam. Przyjazna dla użytkownika i przyjemna platforma została wyprodukowana przez Mailchimp.

Airbnb

Korzystając z Airbnb, sektor hotelarski przeszedł dramatyczną transformację. Podróżni mogą teraz wynająć czyjś dom i skorzystać z pobytu w komfortowym, domowym otoczeniu zamiast pobytu i dokonywania rezerwacji hotelowych. Dziś Airbnb jest używany przez podróżnych do zakwaterowania i przez gospodarzy do zarabiania.

Uruchamianie startupu

Nigdy nie jest za wcześnie, aby zacząć budować swój startup i przekształcać swoje cele w rzeczywistość, gdy masz na myśli koncepcję. Poprowadzimy Cię przez kluczowe fazy uruchamiania startupu w tej sekcji.

Powinieneś najpierw ocenić swoje umiejętności przedsiębiorcze. Jakie masz doświadczenie w rozpoczynaniu działalności gospodarczej i na jakich rynkach lub specjalnościach się wyróżniasz? Jeśli chcesz od kogoś odbić pomysły, nigdy nie jest strasznym pomysłem szukanie pomocy lub porady z zewnątrz od kogoś kompetentnego. Ogólnie rzecz biorąc, właściciele firm są zdeterminowani, energiczni, autonomiczni, dobrze zorganizowani, otwarci i pasjonują się swoimi przedsięwzięciami.

Nadszedł czas, aby zbudować swój pomysł na startup, zweryfikować go poprzez badania rynku i wkład klientów oraz zaprojektować biznesplan, jeśli jesteś zmotywowany do uruchomienia firmy i masz pewność, że masz to, czego potrzeba, aby odnieść sukces. Zastanów się nad krokami, które musisz podjąć, aby opracować swój produkt lub usługę, a także wydatki związane z rozpoczęciem dystrybucji towarów do klientów.

Zbuduj swój zespół założycielski po zakończeniu mapy drogowej. Może to obejmować doradców lub mentorów do wsparcia, współzałożycieli, aby wypełnić wszelkie luki w wiedzy lub doświadczeniu, oraz prawnika startowego, który pomoże Ci zrozumieć wymagania prawne i zachować zgodność.

Formalne założenie firmy jest kluczowym elementem rozpoczęcia start-upu. Obejmuje to wymyślenie nazwy, podjęcie decyzji o idealnej strukturze prawnej (takiej jak korporacja, LLC itp.), Wybór lokalizacji, uzyskanie licencji i pozwoleń itp.

Po umieszczeniu wszystkich tych komponentów na miejscu, możesz chcieć poszukać zewnętrznych finansów. Przedstaw swoją firmę potencjalnym inwestorom, a jeśli zdecydują się włożyć w nią pieniądze, będziesz miał pieniądze, których potrzebujesz, aby szybko się rozwinąć.

Twoje obecne priorytety powinny obejmować rozwój marki, zadowolenie konsumentów, więcej innowacji i rozwój startupu poprzez zatrudnianie, nowe inicjatywy marketingowe itp.

Zalety i wady startupów

Korzyści z pracy dla startupu są liczne. Są dwa, więcej obowiązków i szans na naukę. Startupy mają zwykle mniej pracowników niż duże, dobrze ugruntowane firmy, więc pracownicy biorą na siebie wiele obowiązków i noszą wiele czapek, co zwiększa odpowiedzialność i stwarza możliwości uczenia się.

Startupy są zazwyczaj bardziej wyluzowane, tworząc bardziej socjalne środowisko pracy z elastycznymi godzinami pracy, większą interakcją z pracownikami i elastycznością. Ponadto startupy często oferują większe korzyści w miejscu pracy, takie jak centra opieki nad dziećmi, bezpłatne posiłki i skompresowane tygodnie pracy.

See also  Spin off — jak działa przedsiębiorstwo odpryskowe? Przykłady i zasady

Ponieważ zachęca się do innowacji, a menedżerowie ufają wyjątkowym ludziom, że będą biegać z nieograniczonymi pomysłami, praca dla startupów może być również bardziej satysfakcjonująca.

Ważną wadą startupu jest podwyższone ryzyko. Dotyczy to głównie długowieczności i sukcesu startupu. Przed osiągnięciem zysku nowe przedsiębiorstwa muszą się założyć i zebrać pieniądze. Ważne jest, aby inwestorzy byli zadowoleni z rozwoju startupu. Zawsze istnieje szansa na zamknięcie sklepu lub wyczerpanie pieniędzy przed osiągnięciem zysku.

Uwagi szczególne

Przedsiębiorcy muszą wziąć pod uwagę wiele różnych aspektów, pracując nad uruchomieniem i uruchomieniem swoich startupów. Niektóre z najbardziej typowych podano poniżej.

Lokalizacja

Każda firma jest podatna na czynniki lokalizacyjne. A dla kogoś, kto dopiero zaczyna działalność gospodarczą, jest to często jeden z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę. Startupy muszą wybrać, czy chcą prowadzić działalność w trybie offline, online, czy w biurze lub biurze domowym. Miejsce jest określane przez dostarczane towary lub usługi.

Na przykład uruchomienie sprzętu wirtualnej rzeczywistości może wymagać fizycznego sklepu, aby umożliwić klientom zobaczenie skomplikowanych aspektów produktu z pierwszej ręki.

Ramy prawne

Startupy powinny zastanowić się, jaki rodzaj struktury prawnej najlepiej pasuje do ich działalności. Jednoosobowa działalność gospodarcza jest odpowiednia dla założyciela, który służy również jako główny pracownik firmy. Oprócz tego, że jest to odpowiednia struktura prawna dla organizacji z kilkoma właścicielami, którzy dzielą własność, partnerstwa są również dość łatwe do utworzenia. Uczynienie startupu spółką z ograniczoną odpowiedzialnością może zmniejszyć odpowiedzialność osobistą (LLC).

Finansowania

Startupy często korzystają z funduszy venture capital lub ich osobistych sieci w celu pozyskania pieniędzy. To grupa doświadczonych inwestorów, którzy skupiają się na wspieraniu startupów. Wiele osób uważa obecnie finansowanie społecznościowe za wykonalną opcję uzyskania kapitału potrzebnego do rozwoju swojej działalności. Właściciel firmy tworzy stronę crowdfundingową online, na której zwolennicy mogą wnieść wkład pieniężny.

Kredyt może być wykorzystany przez startupy do rozpoczęcia działalności. Startup może być w stanie wykorzystać linię kredytową jako kapitał, jeśli ma nienaganny kredyt. Najbardziej ryzykownym wyborem jest ten, zwłaszcza jeśli startup się nie powiedzie. Inne firmy decydują się na pożyczki dla małych firm, aby wspierać wzrost. Mikropożyczka to krótki, mało interesujący produkt zaprojektowany specjalnie dla startupów. Banki często dysponują różnorodnymi specjalistycznymi rozwiązaniami dostępnymi dla małych firm. Kompleksowy biznesplan jest często niezbędny do zakwalifikowania się.

Czym dokładnie jest startup?

Startup to młoda firma stworzona w celu zaspokojenia potrzeb, zaspokojenia popytu lub dostarczenia nowego towaru lub usługi na rynek. Firmy rozpoczynające działalność są zazwyczaj wspierane całkowicie przez swoich założycieli lub z pomocą przyjaciół i rodziny.

Jakie są rodzaje startupów?

Skalowalne startupy zaprojektowane z myślą o szybkiej ekspansji
Duże startupy zaprojektowane z myślą o innowacjach
Startupy w przedsiębiorczości społecznej, które mają na celu wywarcie dobrego wpływu na świat
Startupy, które są zbywalne i przeznaczone do przejęcia
Startupy z silnym naciskiem na pasje założycieli
Małe firmy, które zostały założone, aby zaspokoić potrzeby swoich założycieli

Czym dokładnie jest lean startup?

Lean startup to metodologia stworzona przez Erica Riesa, która wykorzystuje eksperymenty i testowanie hipotez w celu ustalenia, czy firma startowa lub produkt jest opłacalny. Podejście to koncentruje się na ocenie zainteresowania konsumentów stworzeniem towaru lub usługi, która już ma rynek.

Startup unicorn co to?

Niektóre start-upy osiągają poziomy sukcesu, które nie mają sobie równych u żadnego z konkurentów, a ich ogromny sukces można scharakteryzować tylko w jeden sposób: jako jednorożce.
Termin “startup jednorożca” pochodzi z rzadkości bardzo oryginalnego pomysłu opracowanego przez startup, który całkowicie zmienia branżę. Są to prywatne firmy o wartości rynkowej co najmniej 1 miliarda dolarów; gdy wartość ta przekracza 10 miliardów dolarów, startup jest określany jako “startup super-jednorożca”.

Co przypisuje sukces startupu?

Użyteczny i wyróżniający się produkt lub usługa, odpowiednie wsparcie finansowe i niezachwiane zaangażowanie w sukces firmy to trzy podstawowe powody, dla których startupy odnoszą sukcesy. Istnieje również wiele innych czynników, które przyczyniają się do sukcesu startupu. Sprawdź naszą listę zaleceń dotyczących sukcesu startupów, aby uzyskać więcej porad. Sprawdź te opowieści przedsiębiorców o sukcesie startupu, aby uzyskać jeszcze więcej motywacji.

Co charakteryzuje skutecznego biznesmena?

Potrzeba świetnej koncepcji i jeszcze większego przedsiębiorcy, aby rozpocząć działalność. Wielcy przedsiębiorcy rozpoczynający działalność są zmotywowani, elastyczni, pewni siebie i skrupulatni.

Jak długo jesteś startupem?

Jeśli Twoja organizacja ma mniej niż 100 osób i silny potencjał wzrostu, którego jeszcze nie osiągnęła, najprawdopodobniej nadal jest uważana za startup. Ponadto startupy często nadal muszą wprowadzać pewne korekty, aby opracować najlepszy model biznesowy i towary na swoim rynku.

Jak generujesz pomysły na startupy?

Odpowiednią koncepcję uruchamiania można wygenerować na różne sposoby. Niektórzy biznesmeni po prostu wymyślają możliwą do sprzedania poprawkę problemu, podczas gdy inni wyczuwają szansę na czerpanie zysków z niewykorzystanego rynku. Jeśli masz problemy z wymyślaniem pomysłów, spróbuj użyć tego generatora pomysłów firmowych, aby pobudzić kreatywność lub przeczytaj nasze szczegółowe instrukcje, jak wymyślić pomysły na startup.

Jak należy wycenić startup?

Startupy są ze swej natury trudne do odpowiedniej oceny, szczególnie na początku. Wartość początkowa jest często oparta na przyszłym potencjale firmy, a nie na jej istniejących zarobkach dla nowszych, mniej ugruntowanych firm. Ponieważ te przedsięwzięcia biznesowe często nie generują stałych dochodów w tym momencie.
Alternatywnie, zysk przed odsetkami, podatkami, amortyzacją i amortyzacją jest używany do wyceny ustalonych firm i organizacji (EBITDA). Jednak wskaźniki te mogą nie być istotne dla młodszych startupów o sporadycznych dochodach.

Jak finansujesz startupy?

Istnieje kilka metod inwestowania w startupy, od zostania aniołem biznesu po udzielanie pożyczek przyjaciołom i rodzinie. Najprostszym podejściem do wniesienia pieniędzy do ekosystemu startupowego, chyba że jesteś akredytowanym inwestorem, jest wzięcie udziału w kampanii crowdfundingowej na stronie internetowej takiej jak IndieGoGo lub SeedInvest. Odwiedź naszą serię startupów, aby dowiedzieć się, jak zaangażować się w ekosystem startupów i odkryć startupy poszukujące inwestorów!

Jakie korzyści płyną ze współpracy ze startupem?

Praca dla startupu ma zalety, których brakuje innym typowym modelom biznesowym, takim jak nietypowe możliwości uczenia się, kontakty i inne.

Jak uruchomić startup?

Istnieje kilka procedur, których należy przestrzegać, aby uruchomić startup. Najważniejsze pierwsze kroki to nazwanie startupu, wybór zarejestrowanego agenta, włączenie startupu, spełnienie wszelkich wymogów prawnych na poziomie stanowym i federalnym oraz otwarcie biznesowego konta bankowego.

[Ocen: 1 Ilość Ocen: 5]