Co to jest outplacement? Co powinieneś wiedzieć o usługach outplacementu

Oprócz pomocy pracownikom w znalezieniu następnego stanowiska, oferowanie wsparcia outplacementu może przynieść firmom korzyści na wiele sposobów, w tym oszczędności kosztów, utrzymanie pracowników, ochronę marki, zwiększoną produktywność wśród obecnych pracowników i inne korzyści. Outplacement jest zazwyczaj dostarczany przez dostawcę zewnętrznego. Pracodawcy mają do dyspozycji szeroki wachlarz opcji i partnerów, ale ważne jest, aby wiedzieć, czego szukać w udanym programie outplacementu.

Początki outplacementu

Oprócz zwykłych usług doradczych dla osób w okresie przejściowym, usługi doradztwa zawodowego opracowane po II wojnie światowej wzrosły, gdy miejsce pracy zaczęło się przekształcać w 1960 roku. Usługi te obejmują teraz współpracę z kierownictwem nad najlepszymi praktykami dotyczącymi zwolnień. W Stanach Zjednoczonych redukcja zatrudnienia była nowatorskim pomysłem, dlatego zwolnienia były obciążone piętnem. Usługi pośrednictwa pracy zostały stworzone, aby pomóc ludziom ukryć bezrobocie, oferując biuro, w którym musieli pojawiać się każdego dnia. Po przybyciu do biura osoby te miały okazję uczestniczyć w szkoleniach zawodowych i korzystać z telefonów, maszyn do pisania i innych materiałów biurowych, których potrzebowaliby do uzyskania zatrudnienia. Doradztwo koncentrowało się na znalezieniu porównywalnego stanowiska w innej firmie w tej samej dziedzinie, ponieważ wielu z tych ludzi szukało pracy tylko raz w życiu.

Miejsce pracy, to, jak i kiedy ludzie znajdują pracę oraz czego szukają w następnym kroku w karierze, znacznie się zmieniły od czasu wprowadzenia Outplacementu. Niektórzy z największych dostawców outplacementu nadal stosują podstawowe ramy klasycznego, przestarzałego modelu outplacementu, mimo że niektórzy z nich zmodyfikowali swoje usługi i rozwiązania, aby dopasować je do potrzeb obecnej siły roboczej.

Jak postępują prace?

Postęp technologiczny, który poprawił komunikację, stworzył podstawy do pracy wirtualnej i usunął wymóg fizycznej obecności w miejscu pracy, jest siłą napędową zmian w sposobie pracy. Wraz z wprowadzeniem czatu wideo i innych narzędzi komunikacji online, prowadzenie działalności gospodarczej w dowolnym miejscu i czasie stało się prostsze. E-mail i komunikatory internetowe zajęły miejsce formalnych listów biznesowych.

Krótsze kadencje w biurze stały się możliwe dzięki zmianom w sposobie pracy. Dodatkowo obserwujemy takie zjawiska jak gig economy czy pracownicy bumerangu. Ludzie chcą teraz od życia czegoś więcej niż tylko płacy. Ludzie zaczynają się zastanawiać, jaką pracę wykonują i dla kogo w wyniku potrzeby zrozumienia, w jaki sposób cel, zgodność z osobistymi wartościami i indywidualne wysiłki przyczyniają się do większych celów biznesowych i społecznych. Ludzie szukają możliwości, aby ich praca reprezentowała to, kim są i swoje ideały, zamiast zakładać, że ich działania związane z życiem zawodowym różnią się od ich osobistej tożsamości.

W ostatnich latach rozwinęli się nowi dostawcy zwolnień monitorowanych, aby służyć współczesnym pracownikom poprzez współczesne zwolnienia monitorowane w świetle głębokich zmian w miejscu pracy.

Dostosowanie do nowoczesnego poszukiwania pracy

Procesy wyszukiwania i zatrudniania nowych pracowników również uległy znacznym zmianom, podobnie jak charakter miejsca pracy. Poszukiwanie pracy nie jest już zadaniem od dziewięciu do pięciu, które należy wykonać w miejscu pracy, odzwierciedlając zmiany w sposobie działania. Nieustrukturyzowane poszukiwania pracy stały się bardziej powszechne w wyniku internetowych ofert pracy i procedur aplikacyjnych. W dzisiejszych czasach ludzie używają swoich urządzeń mobilnych do szukania pracy w kawiarniach lub pociągach. Mogą zdecydować się na wysłanie swojego CV w weekend lub po kolacji. Nawet wywiady zmieniły się, aby uwzględnić wstępne badania telefoniczne i wywiady wideo, z których oba mogą być wykonywane z domu lub w innym miejscu.

Nie jest już wymagane korzystanie ze sprzętu biurowego w odległych lokalizacjach podczas poszukiwania pracy. Świat jest teraz w naszych rękach dzięki mobilnym gadżetom. Nie tylko możemy szukać pracy, ale możemy również składać aplikacje elektroniczne, przeprowadzać rozmowy telefoniczne i uczestniczyć w rozmowach wideo z wygodnej dla siebie lokalizacji. Ludzie nie muszą spędzać czasu na dojazdach między lokalizacjami, a spotkania nie muszą być organizowane w celu uwzględnienia czasu podróży. Z tego powodu doradztwo zawodowe i poszukiwanie pracy można teraz zrobić szybko, wygodnie i indywidualnie w zaciszu własnego domu. Jednak usługi outplacementu często świadczone obecnie nadal uwzględniają ten rozwój w poszukiwaniu pracy i wymagają, aby klienci przestrzegali ograniczeń czasowych i miejscowych.

Współczesny odstający

Modern OutPlacement Services wykorzystuje technologię do zapewnienia wirtualnego wsparcia zamiast angażowania się w biuro, umożliwiając im dostarczanie wszystkich usług zmiany operatora za pośrednictwem telefonu, poczty e-mail, wiadomości i zasobów internetowych.  Aby sprostać wymaganiom dzisiejszych osób poszukujących pracy, firm i zasobów ludzkich, Modern Outplacement zaktualizował szablon z 1960 roku i zmodyfikował swoje usługi.

See also  Style Negocjacji - wyjaśnienie, przykłady

Organizacje, a także kadry kierowniczej i HR w tych organizacjach, które są zainteresowane utrzymaniem, utrzymaniem i sukcesem swojej działalności, mogą zwrócić się do Modern Outplacement w celu uzyskania doświadczonych rozwiązań technologicznych, zindywidualizowanego wsparcia i porad. Nowy model reprezentuje świeżą i nowatorską strategię rozwoju firmy. W przeciwieństwie do przestarzałego podejścia, nowoczesny outplacement oferuje migrującym pracownikom połączenie usług high-tech i rozwiązań high-tech, gdy przechodzą przez firmę i do organizacji zewnętrznych.

Technologia HR i porady ekspertów

Podczas gdy wielu dzisiejszych dostawców usług w zakresie rezygnacji z pracy zapewnia doradztwo zawodowe i rozwiązania oparte na technologii, ważne jest, aby w pełni zrozumieć zakres i kaliber świadczonych usług. Najlepsze usługi zmęczeniowe są niezawodne, najwyższego kalibru, kompleksowe i oferują uczestnikom i HR bardzo płynne i proste doświadczenie.

Najnowsze technologie realokacji, takie jak Randstad RiseSmart InsightTM, zapewniają zespołom HR dostęp do pełnego systemu rekordów, dzięki czemu mogą śledzić i analizować wydajność ponownego wdrożenia w czasie rzeczywistym, bezpiecznie przesyłać, zarządzać i przetwarzać dane na listach pracowników, których dotyczy problem, a także otrzymywać aktualizacje i powiadomienia w czasie rzeczywistym. Dzisiejsze działy HR mogą również proaktywnie chronić i utrzymywać wizerunek marki swojego pracodawcy dzięki dostępowi do ocen nastrojów absolwentów i opinii absolwentów. Za pomocą tego współczesnego modelu outplacementu kadra kierownicza HR może zebrać aktualne, przydatne informacje, których potrzebują, aby poprawić decyzje biznesowe i zagwarantować, że inicjatywy outplacementu odniosą sukces. Poniżej przedstawiono niektóre wskaźniki, które można śledzić:

 • Korzystanie z programu i zaangażowanie
 • Zadowolenie z programu
 • Stopa zatrudnienia w ramach czasowych oferowanych przez Outplacement
 • Odsetek uczestników programu outplacementu, którzy znajdują nową pracę za równe lub lepsze wynagrodzenie
 • Sentyment marki

Bez względu na wielkość firmy, samodzielne zarządzanie okresami zmian może być trudne i czasochłonne dla działów HR. Nie jest to już konieczne przy współczesnym outplacementzie. Zaangażowany zespół ekspertów, którzy pracują jako prawdziwi partnerzy biznesowi w przygotowaniu, wdrażaniu i wspieraniu odbudowy siły roboczej po zwolnieniach i restrukturyzacji, zostanie zapewniony przez idealnego dostawcę outplacementu. Dzięki szkoleniom w zakresie świadomości menedżerów i odporności zarówno dla menedżerów, jak i pracowników, którzy przeżyli, nowoczesne agencje outplacementu biorą na siebie większość ciężaru tych często stresujących sytuacji.

Korzyści z nowoczesnego outplacementu dla pracowników

Pracownicy, których to dotyczy, nadal wymagają połączenia i zindywidualizowanej opieki, mimo że współczesne usługi outplacementu koncentrują się na rozwiązaniach wirtualnych, a nie na interakcjach osobistych. W rzeczywistości ludzie zazwyczaj czują się bardziej wrażliwi i emocjonalni po zwolnieniu lub zwolnieniu z pracy i mogą potrzebować więcej pomocy i porady.

Indywidualne podejście do szkolenia zawodowego, w przeciwieństwie do warsztatów zespołowych, jest oferowane przez współczesny model absolutorium, który uznaje, że dotknięci pracownicy często przechodzą proces żałoby, aby odkryć otwarte alternatywy i osobiste preferencje dotyczące czasu i zasobów. Pomoc w przejściu jest udzielana w dogodnym dla wnioskodawcy czasie za pośrednictwem telefonu lub czatu wideo, odzwierciedlając sposób, w jaki praca jest wykonywana dzisiaj. Zapewnia to obecnie najbardziej elastyczne podejście do wskazówek na rynku. Dzięki platformie technologicznej ludzie mogą po prostu zorganizować sesje z doradcami zawodowymi w godzinach, które im odpowiadają.

Pomoc udzielana przez firmy oferujące usługi outplacementu jest podsumowana poniżej.

 • Spersonalizowane doradztwo: Niezależnie od lokalizacji, każdy pracownik przechodzący do zmiany współpracuje z wykwalifikowanym trenerem zmiany kariery w oparciu o swoje doświadczenie funkcjonalne i branżowe. Trenerzy ci pomagają ludziom w ocenie umiejętności, poszukiwaniu pracy i przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej.
 • Profesjonalna marka: Profesjonalni specjaliści ds. Brandingu pomagają wszystkim osobom poszukującym pracy tworzyć spersonalizowane CV i listy motywacyjne. Optymalizacja życiorysów i profili pod kątem preferowanych słów kluczowych systemów oprogramowania monitorującego rekruterów i kandydatów wchodzi w zakres tego (ATS). Aby upewnić się, że treści marki są angażujące i dokładne, specjaliści ds. Marki ściśle współpracują z trenerami kariery i uczestnikami. Mają doświadczenie funkcjonalne i przemysłowe.
 • Profesjonaliści na rynku pracy: poszukiwanie pracy wymaga czasu, a pracownicy tymczasowi czasami nie są świadomi wszystkich dostępnych opcji zatrudnienia. Obsługujemy dotkniętych pracowników jako nowoczesny dostawca usług outplacementu, oferując karierę concierge, która identyfikuje i oferuje odpowiednie opcje pracy w oparciu o unikalne doświadczenie, umiejętności i osobiste preferencje.
 • Najnowszy program outplacementu obejmuje dostęp do technologii, która łączy osoby poszukujące pracy z narzędziami i wsparciem, których potrzebują, aby znaleźć zatrudnienie na rynku w celu wsparcia tych usług. Zazwyczaj firmy zapewniają następujące korzyści
 • ocenione i semantycznie dopasowane oferty pracy: Osoby poszukujące pracy otrzymują inteligentnie posortowane ogłoszenia o pracę na żądanie. Prywatne algorytmy koncentrują wyniki, aby pasowały do kontekstu i celu użytkownika.
 • Message Discovery Engine tutaj: Ponieważ wiele stanowisk nie jest wymienionych, a zamiast tego znajduje się na tajnym rynku pracy, networking jest nadal jednym z najlepszych sposobów na uzyskanie zatrudnienia. Osoby poszukujące pracy mogą identyfikować osoby, które już znają i z którymi powinny nawiązać dyskusję, a także osoby, których jeszcze nie znają, ale powinny, korzystając z aparatu Contact Discovery Engine. Poszerz swoją bazę kontaktów. W zależności od profilu osoby poszukujące pracy otrzymują rekomendacje dotyczące osób, z którymi można nawiązać kontakty.
 • Zasoby: Uczestnicy mają dostęp do wszystkich zasobów i najlepszych praktyk, których potrzebują, aby przygotować się do rozmów kwalifikacyjnych, wynegocjować wynagrodzenia i odróżnić się od rywali. Uczestnicy najnowszego programu Outplacement mają dostęp do treści, seminariów internetowych, warsztatów, ocen, badań i danych analizy rynku, a także do indywidualnego doradztwa eksperckiego, aby pomóc w poszukiwaniu pracy.
 • Przekwalifikowanie i podnoszenie kwalifikacji: Idealny dostawca usług outplacementu zapewni uczestnikom programu analizę luki w umiejętnościach i plan działania strategii skutecznego podnoszenia kwalifikacji, aby mogli kontynuować swoją ścieżkę.
See also  Jak motywować pracowników? Lista przykładów

Koszty poszukiwania pracy.

Potrzeby firmy i poziom umiejętności dotkniętych pracowników determinują cenę usług outplacementu. Liczba dotkniętych pracowników i jakość obsługi pracowników to tylko niektóre z czynników wpływających na koszty. Przykłady obejmują ilość czasu na doradztwo, krytykę biograficzną przy tworzeniu CV oraz czas dostępności usług. Dodatkowe usługi i programy, często w zależności od wielkości, takie jak rozwój kariery i powiązane programy dla pozostałych pracowników, a także zniżki zapewniane przez agencję outplacementu, to inne rzeczy, które należy wziąć pod uwagę. W zależności od wymagań firmy, idealny dostawca klauzul zapewni elastyczność i koordynację.

Wartość outplacementu

 • Podczas gdy inwestowanie w usługi outplacementu może wydawać się nieproduktywne dla firmy, która chce zmniejszyć wydatki poprzez redukcję personelu, w wielu okolicznościach korzyści komercyjne z nawiązką zrekompensują koszty. Niektóre z komercyjnych korzyści płynących z usług outplacementu obejmują:
 • Zmniejszone koszty związane z zwolnieniami: Wspieranie pracowników dodatkowymi usługami może przyspieszyć ich poszukiwanie pracy i obniżyć koszty zasiłków i podatków od bezrobocia, w tym wydatków.
 • Zachowaj otwartość we wszystkich wiadomościach, wyjaśnij pozostałym pracownikom, że ich współpracownicy zostali zwolnieni nie z własnej winy i podkreśl, w jaki sposób Twoja firma może pomóc Ci w usunięciu pracowników z usług emerytalnych i poprzez produktywność, aby zwiększyć produktywność i morale pozostałych pracowników. Wielu pracowników jest zestresowanych.
 • Chroń wiadomości firmy i pracodawcy. Wspieranie pracownika poprzez zwolnienie zwiększa reputację pracodawcy i organizacji jako całości. Firmy, które zyskują reputację sprawiedliwego traktowania pracowników w trudnych czasach, zyskują zatrudnienie, gdy firmy i zatrudnianie odbijają się i zachęcają do pozyskiwania wykwalifikowanych ludzi. Silna reputacja marki umożliwia firmie przyciągnięcie nowych klientów, którzy chcą nawiązać współpracę z firmą, która podtrzymuje jej reputację.

Jak Outplacement wypada w porównaniu z innymi opcjami zmiany kariery.

Dostępnych jest kilka metod, które pomagają w płynnym przejściu, gdy pracownicy zmieniają stanowiska w firmie i poza nią. Usługi Outplacement różnią się od innych popularnych opcji zmiany kariery w sposób opisany poniżej.

Wyniki rekompensaty

Od firmy do firmy i od branży do branży, istnieje wiele elementów odszkodowań i odszkodowań. Pracownicy często kwalifikują się do odszkodowania za rozwiązanie umowy w momencie zatrudnienia, a uprawnienia te są zazwyczaj zależne od zatrudnienia. Odszkodowanie i wiosenne odszkodowanie znajdują się na liście świadczeń, które można zapewnić odchodzącym pracownikom.

Najlepsi pracodawcy wiedzą, że ułatwienie byłemu pracownikowi płynnego przejścia do pracy przynosi zarówno krótko-, jak i długoterminowe korzyści, niezależnie od tego, czy odbywa się to poprzez wypłatę za rozwiązanie stosunku pracy, czy dodatkowe świadczenia zapewniane w ramach pakietu odpraw. Bez względu na wszystko.

Przemieszczenie i zmiana przeznaczenia

Kiedy firma musi zmniejszyć koszty personelu lub zrestrukturyzować swoją siłę roboczą, rozwiązanie umowy jest często jednym z najnowszych działań. Organizacje, które są elastyczne, są świadome zalet relokacji w celu zatrzymania ludzi i pomocy im w zaspokojeniu zmieniających się potrzeb firmy.

Przeniesienie daje firmom elastyczność w tymczasowym lub stałym umieszczaniu obecnych pracowników w  różnych wewnętrznych rolach lub działaniach w zależności od wymagań biznesowych. Na krótką metę organizacja może zyskać na wykorzystaniu reorganizacji do przeniesienia pracowników z zawodów o niskim popycie do bardziej ruchliwych obszarów firmy, zwiększając ich umiejętności i zachęcając do krytycznego nastawienia rozwojowego.

See also  Czym jest przywództwo transformacyjne?

W dłuższej perspektywie pozyskiwanie pracowników do różnych działów firmy oszczędza czas, pieniądze, wiedzę instytucjonalną i pomaga firmie utrzymać zatrudnienie. Wydatki te obejmują czas i pieniądze poświęcone na szkolenie nowych pracowników, aby zmaksymalizować produktywność i zapewnić korzyści zaraz po rozpoczęciu zatrudnienia. Restrukturyzacja umożliwia pracownikom lepsze dopasowanie ich zainteresowań, umiejętności i celów zawodowych, odkrywanie nowych możliwości kariery w firmie, a ostatecznie wzmacnianie retencji i zaangażowania, jednocześnie pomagając organizacji w maksymalizacji potencjału siły roboczej w zakresie zwiększonej elastyczności biznesowej.

Rozwój kariery i rozwój kariery

Rozwój kariery pomaga firmom w utrzymaniu pracowników, zachęca do lojalności i sprzyja rozwojowi umiejętności i kompetencji w celu dostosowania ich do zmieniających się potrzeb firmy. Organizacje dokonują znacznych inwestycji w rekrutację, integrację i szkolenia swoich pracowników. Jeśli pracownicy ci nie widzą możliwości dalszego rozwoju zaraz po dołączeniu, mogą wycofać się i ewentualnie zacząć szukać zatrudnienia gdzie indziej. Umiejętności pracownika zostaną przezwyciężone, jeśli organizacja nie ma strategii ciągłego rozwoju talentów.

Wszyscy pracownicy mogą angażować się w platformy i instytucje rozwoju kariery, otrzymywać kompleksowe oceny kariery, mentoring 1: 1, dostęp do zasobów do przekwalifikowania i podnoszenia umiejętności oraz inne korzyści dzięki skutecznemu rozwojowi kariery. Organizacje mogą wykorzystać zalety tych usług dla każdego pracownika, wykorzystując kompleksową i skalowalną platformę technologiczną. Firmy mogą znaleźć ukryte klejnoty w sile roboczej i budować sprawiedliwość bez zwalniania pracowników, gdy wszyscy pracownicy mają dostęp do rozwoju kariery i szkoleń.

Przyszłość outplacementu

Proces, w którym firma pomaga zwolnionym pracownikom w poszukiwaniu możliwości zatrudnienia, znany jest jako outplacement.

Wartość outplacementu

 • Chociaż może to być dyskusyjne dla firm, które chcą obniżyć koszty, zwalniając pracowników i angażując się w oferty outplacementu, w wielu okolicznościach wartość dodana dla firmy z nawiązką zrekompensuje wydatki. Korzyści biznesowe wynikające z ofert outplacementu obejmują kilka rzeczy.
 • Ograniczenie kosztów rozwiązania stosunku pracy: Pracownicy mogą szybciej znaleźć pracę dzięki ofercie outplacementu, co obniża koszty zwrotu kosztów i podatków od bezrobocia.
 • Zwiększ wydajność i przekaż wiedzę pozostałym przy życiu pracownikom, będąc otwartym i uczciwym we wszystkich komunikatach i informując ich o zwolnieniach współpracowników z powodu odpowiedzialności.
 • Sygnały pracodawcy i handlu w obronie. Wsparcie pracownika podczas zwolnienia przynosi korzyści pracodawcy i reputacji firmy jako całości. Pracodawcy wybierają firmy, które sprawdziły się w trudnych czasach. Silna reputacja marki pomaga organizacji w przyciąganiu nowych klientów, którzy chcą robić interesy z firmą, która oferuje coś wyjątkowego.


Jak odbicie odnosi się do innych odmian zmiany pracy?
Istnieje kilka sposobów zapewnienia płynnego transferu, jeśli personel organizacji jest nastawiony na karierę. Poniżej opisano, w jaki sposób możliwości stażu różnią się od innych rodzajów zmian kariery.

Wynik rekompensaty

Kwoty i składniki zwrotu różnią się znacznie w zależności od przedsiębiorstwa i sektora. Kiedy pracownik jest zatrudniony, często przyznawane jest wynagrodzenie za zawieszenie. Przy każdej szansie na pomoc pracownikowi, wiosenne dodatki i wynagrodzenie są zawarte na liście świadczeń. Duże firmy rozumieją, że dostarczanie globalnych informacji, aby upewnić się, że przejście od byłego pracownika do nowej kariery przebiega sprawnie, przynosi realne i długotrwałe korzyści, niezależnie od tego, czy jest to jednorazowa płatność, odprawa pieniężna, czy inne świadczenie, które zapewnia pakiet wypowiedzenia. Powiązane treści: Jak jednorazowa polityka płatności może pomóc w rekrutacji, utrzymaniu i przenoszeniu pracowników.

Relokacja i transfer

Kiedy firma musi zrestrukturyzować swój personel lub zaoszczędzić na wydatkach na pracę, rozwiązanie umowy jest często ostatecznością. Dostosowywanie ludzi do wymagań firmy i przenoszenie ich to fantastyczne atrybuty świadomych organizacji. Ze względu na migrację korporacja może zapewnić pracownikom możliwość uczestniczenia w różnych wewnętrznych rolach lub obowiązkach tymczasowo lub na stałe, w zależności od wymagań biznesowych. W najbliższym czasie, gdy popyt na ruchliwe działy firmy jest mniejszy, restrukturyzacja daje firmom szansę na skorzystanie z przejścia od pracowników przestrzeni coworkingowej. W dłuższej perspektywie firma może zapewnić zatrudnienie, zachować wiedzę instytucjonalną oraz zaoszczędzić czas i duże koszty, szanując ludzi w innych działach. Aby zagwarantować doskonałość i maksymalną produktywność zaraz po zatrudnieniu, wiąże się to również z kosztami i czasem związanym z zatrudnieniem nowych pracowników. Pracownicy mogą wykorzystać restrukturyzację do zidentyfikowania nowych możliwości kariery w firmie, wykorzystując swoje wyróżniające się umiejętności i pasje. W rezultacie retencja i lojalność są wzmocnione, a firma jest w stanie lepiej szkolić swój personel, aby zwiększyć odporność przedsiębiorstwa.

[Ocen: 0 Ilość Ocen: 0]