Praca online

Praca online to każdy rodzaj pracy, który UWALNIA CIĘ od codziennej obecności w firmowym biurze. Praca online może polegać na prowadzeniu stron internetowych, prowadzeniu bloga w mediach społecznych, tłumaczeniu tekstów, prowadzeniu kursów online i zajęć.

Czy praca online może się skończyć?

Najważniejszą cechą i zaletą pracy online jest to, że ona zawsze jest i nigdy jej nie zabraknie. Na giełdach freelancerów co godzinę pojawia się wiele ofert, a w Internecie można znaleźć dziesiątki dużych wyspecjalizowanych serwisów pracy zdalnej. A ty wykonujesz zadanie, kontaktujesz się z klientem i na koniec otrzymujesz wypłatę.

Praca online – zalety

Nie trzeba dojeżdżać do pracy.

Brak zatłoczonych autobusów, pociągów i irytujących korków. Tę część dnia, wielu ludzi uważa za najbardziej stresującą i przygnębiającą. Praca w domu to świetny sposób na uniknięcie codziennych dojazdów do pracy.

Oszczędność czasu

Po pierwsze, będziesz spędzać mniej czasu w łazience, przygotowując się rano do wyjścia . A ponieważ nie musisz już dojeżdżać do pracy, zaoszczędzisz więcej czasu.

Po drugie, czas na dojazd do pracy od 30 minut do kilku godzin każdego dnia. Pomyśl tylko, ile rzeczy możesz zrobić w tym czasie: pospać trochę dłużej, pobiegać, zjeść śniadanie. 

Oszczędzanie pieniędzy

Praca online to także oszczędność pieniędzy. Nie musisz kupować biletów komunikacji miejskiej i płacić za benzynę. Być może nie będziesz już potrzebował własnego samochodu. Nie musisz kupować ubrań służbowych, chodzić do kawiarni na kawę i zamawiać jedzenie, możesz gotować w domu. Wszystko to z pewnością pozwoli Ci zaoszczędzić.

Wygodne ubranie

Nie musisz zakładać garnituru i pracować sukienki, układać włosów i robić makijażu. Jeśli masz zły dzień lub jesteś przeziębiony, możesz po prostu zawinąć się w koc i pracować w wygodnym fotelu lub na kanapie. 

See also  Skutki wypalenia zawodowego: Zrozumienie, zapobieganie i przezwyciężanie

Elastyczne godziny pracy

Jeśli jesteś freelancerem lub właścicielem firmy, nie musisz się przed nikim tłumaczyć. Sam sobie ustalasz swój harmonogram dnia. Oznacza to, że możesz pracować wtedy, kiedy czujesz się najbardziej produktywny. Dla niektórych może to być rano, podczas gdy inni wolą pracować do późna w nocy. W ten sposób można pracować w swoim własnym tempie, w spokoju. Możesz również pozwolić sobie na kilkugodzinną przerwę po południu, na sprawy osobiste, takie jak wizyta u lekarza czy salon kosmetyczny .

Więcej czasu dla siebie i dla rodziny

Ponieważ nie musisz już poświęcać swojego cennego czasu na dojazdy do pracy, możesz spędzić go z rodziną lub przyjaciółmi. Teraz nie musisz już opuszczać wydarzeń szkolnych lub ważnych spotkań rodzinnych z powodu pracy.

Przyjazna atmosfera

Możesz stworzyć taką atmosferę jaka bedziesz chcial. Jeśli nie lubisz lub masz problemy z organizacją czasu pracy w domu, to weź laptopa i pracuj na mieście. Na przykład, możesz pracować w swojej ulubionej kawiarni, w parku lub w centrum coworkingowym w pobliżu swojego domu. Jest to również świetna okazja do znalezienia nowych znajomości, nowego doświadczenia i nawiązania kontaktów biznesowych.

Niezależność finansowa

Kiedy pracujesz w dużej firmie przez wiele lat, często musisz dostosować się do zasad i obowiązków, które ci nie odpowiadają. Kiedy pracujesz w domu, możesz podejmować więcej decyzji na własną rękę. Jesteś teraz odpowiedzialny za swoją pracę i jej wyniki. Jest to wspaniałe uczucie, które znacznie zwiększy Twoją pewność siebie.

Zdrowe jedzenie

Bardzo dużą zaletą pracy w domu jest również to, że możesz codziennie samodzielnie przygotowywać posiłki. Oznacza to, że możesz jeść świeże i zdrowe jedzenie, a nie zamawiać jedzenie z biurowej stołówki. Jasne, możesz zabrać przygotowane jedzenie do pracy, ale możesz nie mieć lodówki w pracy, aby utrzymać świeżość jedzenia przez cały dzień, lub możesz nie mieć możliwości go odgrzać.

Praca online – wady

Interakcje społeczna

Bardzo istotną wadą jest brak kontaktu na żywo z innymi pracownikami i ograniczone interakcje społeczne. O ile w internecie możemy komunikować się przez facebooka, skypa gadu-gadu i inne tego rodzaju komunikatory, to trzeba sobie zdać sprawę, że jeżeli do tej pory po kilka godzin dziennie przebywaliśmy w otoczeniu innych ludzi, a nagle zdecydujemy się na zarabianie przez internet, to jest to zmiana, którą odczujemy w sposób znaczny.

See also  Manipulacja: co to jest?

Praca i dom w jednym miejscu

Dom i praca w tym samym miejscu co ma negatywny wpływ na samopoczucie. Ponieważ nie jesteś uzależniony od godzin pracy, możesz dosłownie pracować od wczesnego ranka do późnej nocy.

Nieefektywna interakcja.

Jasne, są e-maile, czaty i rozmowy przez skypa. Ale niektóre rzeczy są łatwiejsze i szybsze do wyjaśnienia, gdy jesteś w pobliżu danej osoby. Ograniczona zdolność do komunikowania się może utrudniać współpracę. A kiedy wszyscy członkowie Twojego zespołu są w biurze, a Ty jesteś jedyną osobą pracującą w domu, możesz przegapić ważne szczegóły, które można omówić na spotkaniu.

Problem z samoorganizacją

Nie każdy może efektywnie pracować w domu. Jeśli nie masz umiejętności zarządzania sobą i dyscypliny, praca zdalna może być trudniejsza i bardziej stresująca niż się wydaje. Więc, jeśli nie masz pewności, że potrafisz się dobrze zorganizować, lepiej zrezygnuj z pomysłu pracy zdalnej.

Praca w domu – 5 pomysłów

Jeśli interesuje Cię perspektywa pracy online bez inwestowania, proponujemy Ci zapoznanie się z najpopularniejszymi i najbardziej poszukiwanymi ofertami pracy.

Praca online to praca, która wymaga dyscypliny, odpowiedzialności i czasu. Jeśli jesteś osobą leniwą i nieodpowiedzialną, raczej nie będziesz miał wielu możliwości.

Jeśli jednak kochasz to, co robisz, masz cel i wiesz dokładnie, ile jesteś wart i do czego jesteś zdolny, to Internet dostarczy Ci wielu możliwości, aby zrealizować swój potencjał w najlepszy możliwy sposób.

Praca online- Projektant

Projektant – jedna z najbardziej popularnych prac online  ale konkurencja w tym zawodzie jest dość duża. Dla każdego klienta najważniejszym warunkiem przy wyborze projektanta ,jest posiadanie portfolio. Jeśli w Twoim folderze (lub na stronie internetowej) znajdują się przykłady udanych projektów autorskich, twoje projekty są wysokiej jakości, masz sporo dobrych opinii na stronie, to na pewno nie zabraknie Ci zleceń.

Popularne obszary projektowania:

 • Projektowanie poligraficzne 
 • Projekty 3D;
 • Projektowanie gier;
 • Tworzenie grafiki flash;
 • Tworzenie ilustracji;
 • Projekty techniczne;
 • Projektowanie graficzne (tworzenie logo, identyfikacji wizualnej, itp.).

Praca online- Copywriter

Copywriter, SEO-copywriter, rewriter to różne kierunki jednego zawodu. Praca copywritera polega na tworzeniu unikalnych tekstów sprzedażowych, tekstów na stronę internetową, tekstów do mediów społecznych. Specjalizacja copywritera wymaga cierpliwości, wytrwałości i co najważniejsze – wirtuozerskiego władania słowem. Twórca treści tekstowych powinien umieć napisać instrukcję techniczną naprawy lodówki, zrobić działającą reklamę salonu SPA, czy przerobić dowolny artykuł tak, że nawet autor nie byłby w stanie go rozpoznać. Pomaga w tym doświadczenie dziennikarza, nauczyciela literatury, wykształcenie filologiczne. Jeśli nie ma wykształcenia profilowego, można podjąć wysokiej jakości kurs copywritingu, który może zastąpić 4-letnie wykształcenie wyższe. Dobry copywriter może zarobić od 2000 do 7000 tysięcy zł. miesięcznie (500$ – 1500$).

See also  Czym są dobra luksusowe?

Praca online- Kierownik projektu internetowego

Specjalista tego kierunku zajmuje się tworzeniem koncepcji, strategii, struktury projektu internetowego (strony). Osoba taka opracowuje zadania techniczne, przeprowadza badania rynku, optymalizuje stronę, promuje ją.

Praca online-  Asystent 

Funkcje osobistego asystenta: organizowanie spraw bieżących, optymalizacja harmonogramu szefa, praca z dokumentacją. Specjalizacja ta wymaga kreatywności, elastyczności myślenia i umiejętności podejmowania niestandardowych decyzji. Często od asystenta wymagany jest wysoki poziom komunikacji. 

Praca online- Administrator grup w sieciach społecznościowych

Administrator (moderator) grup i stron w sieciach społecznościowych – jest to praca online w domu, która polega na prowadzeniu grup w serwisach Facebook, Instagram, Twitter.

Zadania: Zamieszczenie postów na stronę, redakcje tekstow, robienie zdjęć.

Praca online- Praca w marketingu

Osoba, która zajmuje się marketingiem jest odpowiedzialna za wzrost sprzedaży w firmie. Zakres obowiązków: Badania rynku, produktu; Analiza rynku; Opracowanie strategii promocji firmy (marki) w Internecie; Planowanie mediów; Generowanie leadów; Analiza parametrów technicznych zasobu WWW; Opracowanie zakresu obowiązków dla SEO-optymalizacja. Wymagania: Dobra znajomość Google AdWords, Google Analytics; Doświadczenie w sprzedaży internetowej od 2 lat; Zrozumienie aktualnych trendów w mediach i reklamie; Umiejętność kalkulacji i kompetentnego wykorzystania budżetu reklamowego

Co Ci będzie potrzebne do pracy online?

Laptop.

Aby pracować online w domu w pierwszej kolejności będziesz potrzebował sprawny komputer lub laptop i szybki Internet.

Nowa skrzynka pocztowa.

Ważne jest, aby zarejestrować nowe konto e-mail do pracy, tak aby w przyszłości otrzymywać oferty od pracodawców, ważne powiadomienia i inne wiadomości. Ważne jest, aby nie zgubić nazwy użytkownika i hasła, aby móc na czas przeglądać nowe wiadomości e-mail.

Konto bankowe

Obecnie istnieje wiele różnych systemów płatności, w których można utworzyć e-portfel: Webmoney, Qiwi, PayPal, Transferwise.

Jak urządzić swoje miejsce pracy? 

Do komfortowej i wydajnej pracy online potrzebne są 3 czynniki:

1. Organizacja miejsca pracy. Najlepiej, aby było to osobne pomieszczenie, w skrajnym przypadku – wydzielony kącik, w którym znajdują się wszystkie niezbędne materiały i urządzenia.

2. Kontroluj efektywność wykorzystania czasu. Niedopuszczalne jest, aby mieć wolny harmonogram, działaj zgodnie z planem. 

3. Samoorganizacja. Praca nie wykonana na czas lub w pośpiechu nie przyniesie nowych zleceń, a jedynie uczucie irytacji i niezadowolenia z powodu niezrealizowanych planów.

Podsumowanie

Jak widać, praca zdalna ma swoje zalety, ale ma też wady. Do Ciebie należy decyzja, które z nich mają największy wpływ na Ciebie.

Jeśli chcesz przenieść się do pracy online, musisz być:

 • Zdyscyplinowany;
 • Skoncentrowany;
 • Efektywnie zarządzać swoim czasem;
 • Zorganizowany;
 • W stanie pracować samodzielnie bez stałego nadzoru;
 • Wykonywać pracę samodzielnie i spędzać większość dnia sam na sam.
[Ocen: 2 Ilość Ocen: 5]